W kwietniu Twoja kosiarka wraca do pracy

Apr 06 2021
W kwietniu Twoja kosiarka wraca do pracy

Po zimie bez koszenia trawnika, na wiosnę Twój trawnik znów zacznie rosnąć! Kwiecień to idealny miesiąc, aby rozpocząć pielęgnację trawnika. W szczególności dotyczy to regularnego koszenia trawnika.

Jakie są tego zalety?

Twój trawnik będzie piękniejszy, gęstszy, bardziej zielony i w pełni zdrowy. Koszenie zapobiega również rozprzestrzenianiu się mchu i chwastów, ponieważ ścinanie źdźbeł trawy zwiększa gęstość trawy. Dzięki temu Twój trawnik będzie zdrowy!

Jak często kosisz?

Częstotliwość koszenia zależy od pożądanego efektu, ale także od pory roku: wiosną najlepiej kosić raz w tygodniu. Latem najlepiej jest kosić co dwa tygodnie, a tuż przed zimą zaleca się bardzo krótkie przycinanie trawnika.

Kilka wskazówek

1. Przed rozpoczęciem koszenia trawnika należy upewnić się, że w czasie, gdy trawnik nie był koszony, nie zgromadziły się na nim żadne przedmioty, gałęzie ani kamienie.

2. Teraz można rozpocząć koszenie. Najpierw skup się na przeszkodach, kosząc wokół nich: pnie drzew, obrzeża rabat, podstawy ogrodzeń ...

3. Zaleca się koszenie równoległych pasów. Za każdym razem należy przecinać kierunek jazdy, aby nie biegać w kółko po tej samej trawie. Należy zachować ostrożność, nie zaleca się koszenia, gdy trawa jest zbyt sucha lub zbyt mokra, ponieważ może to spowodować jej uszkodzenie lub zatkanie rynny wylotowej.